FİRMA PROFİLİ ve TARİHÇE

Uzun yıllar süren mesleki tecrübelerden sonra 1995 yılında SİNAN YARAR tarafından kurulan AKIMSAN LİFT ASANSOR Sanayi ve Ticaret, dikey taşımacılıkta faaliyet göstererek kısa zamanda pazarın aranılan ve güvenilen "Montaj - Servis ve Bakım" firması haline gelmiştir. Firma 2005'de Kurumsal Kimlik çalışmalarına önem vererek ISO 9001:2000 Kalite Sistem Belgesi ve CE işareti kullanma hakkında eriştiği H.ModüI Belgesine kavuşur. 2008 yılında Akımsan Lift Asansör Mühendislik Ltd. Şti.'ni kurarak gücüne güç; katarak yoluna devam eder.

-Beyoğlu bölgesinde atılan ilk adımlarla başlayan serüven Etiler I Ulus ve Tarabya bölgelerindeki piyasa edinimleri ile devam eder.

-Yıllar evvel Beşiktaş Belediye Başkanlığı ile karşılıklı olarak imzalanan, Belediyeye bağlı tüm birimlerin asansörlerinin; Revizyon - Montaj ve Bakımlarına yönelik sözleşme, Akımsan`ın bölgedeki yükselişini olumlu yönde etkiler. Etiler I Ulus bölgesi firma için yıldızı parlayan bölge haline gelir.
Grup şirket konumuna ulaşan Akımsan için "Şubeleşme" zamanı gelmiştir. Üç ayrı faaliyet alanı için (Beyoğlu, Tarabya, Ulus) ayrı ayrı uzman kadrolar kurulur. "Üst Kontrol Makamı" oluşumu adına biri elektrik, diğeri makine mühendisi olmak üzere şirkete 2 mühendis almıştır. Yasaların emrettiği tüm belgelere birer birer ulaşılır. Günümüz itibariyle Akımsan tüm yasal belgelere sahip ender kuruluşlar arasında yer almaktadır.

-Akımsan'ın Beşiktaş Belediyesi ile yapılan sözleşmeye layık olabilmek adına verdiği kusursuz ve disiplinli hizmetler bu sözleşmenin günümüze kadar taşınmasına neden olur.

-Bu dönem içerisinde Etiler I Ulus Bölgesindeki en prestijli siteler başta olmak üzere Akımsan birçok binaya hizmet vermeye başlar.

-Hak edilen bu "Liyakat" artarak devam eder.

-21 yıllık bilgi birikimi, uzman kadroları ve sair imkânları ile sektörün ilk sıralarında yer alan "Akımsan Grup" 1OOO'e yakın binanın asansörlerine bakım ve servis hizmeti veren bir kuruluş haline gelmiştir. Artık AKIMSAN için "DENENMİŞ TECRÜBE" diyebiliriz.

MİSYONUMUZ

Müşteri odaklı yönetim anlayışı ile faaliyet alanlarımızda tecrübe ve bilgi gücümüzü kullanarak kalitesi kabul görmüş ürünler ortaya koymak, müşterilerimiz ve çözüm ortaklarımız tarafından güvenilir ve stratejik bir ortak olabilmek, ülke ekonomisine maksimum katkı sağlamak ve sektöründe iş ortaklarımız ile birlikte büyüyerek gelişen bir şirket haline gelmek misyonumuzu oluşturan temel değerlerimizdir.

VİZYONUMUZ

Sosyal güvenceleri tam olan çalışanlarının memnuniyetini, eğitimini, gelişmesini ve bağlılığını sağlarken, kamu kural ve kaidelerine, vergi ve yükümlülüklerine sadık kalarak ülke çıkarlarını korumayı amaç edindik. Bu bağlamda vizyonumuz; Müşterilerimizi, çalışanlarımızı ve iş ortaklarımızı her zaman memnun eden, bunları yerine getirirken bilgi ve teknolojiyi kullanarak kendisini ve müşterisini geliştiren, girişimci, yenilikçi ve dinamik bir şirket olmaktır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Müşteriye kaliteli hizmeti, uygun fiyatla, müşteri isteklerine uygun ve zamanında sunmak. Kalite yönetim sistemimizi ve ürünlerimizi hedefler belirleyerek, çalışanlarımızın da katkılarıyla sürekli geliştirmek. Kalite yönetim sistemi faaliyetlerimizin geliştirilmesine tedarikçilerimizin ve müşterilerimizin de katılımı ile sürdürülebilir başarıyı sağlamak.

Akımsan Lift Asansör olarak
misyonumuz olan sürekli gelişim ve sürekli büyüme kapsamında yolumuza devam etmekteyiz.

Firmamız ilgili denetim süreçlerini başarı ile tamamlayarak
ISO 9001:2000 Kalite Sistem Belgesi ve CE işaretini kullanmaya hak kazanmıştır.